Даифуку Мочи

Информации за Даифуку Мочи Производител, добавувач од Taiwan.
Fantastic Texture Enterprise Co.,Ltd.'s Даифуку Мочи на производителот, набавувачот и извозник е позитивен на континуиран раст во наредните месеци, иако повеќето очекуваат зголемување на приходите во странство да остане во рамките на големи проценти. Иако повеќето се убедени од продажбата на останатите во нагорна патека во месеците што следат, раководење раст и зголемување на конкуренцијата се да ги поттикнуваат да истражуваат различни области за дополнителни нарачки.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава Даифуку Мочи. Добијте информации за добавувачите, производителите, фабриката, трговците на Даифуку Мочи кои нудат најдобра цена во Taiwan
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Даифуку Мочи

. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
  • Даифуку Мочи - Daifuku Mochi Mix
Даифуку Мочи
модел - Daifuku Mochi Mix
Карактеристики:
  1. Нема потреба од месење со топлина и пареа.
  2. Брзо измешајте со миксер.
  3. Пријатно меко и џвакачко со еластичен допир.
  4. Сè уште е истиот вкус откако ќе се замрзне.
  5. Погоден за автоматска машина за обложување
  • Произведено во Тајван
  • Ефикасна и стабилна испорака
  • Примерокот е понуден.
  • Достапно е прилагодување.
Enquiry Now
производи Листа
Нов производКарактеристики: Не е потребна ферментација. Погоден за масовно производство. Крцкава и крцкава кора Пријатно џвакачки ентериер со оставање одличен послевкус во устата. Класичен и неопходен леб Пакување:20-25 кг/кутија Произведено во Тајван Ефикасна и стабилна испорака Примерокот е понуден. Достапно е прилагодување.
Карактеристики: Крцкава кора од вафли Уникатно жив и мек со мочи текстура Благ вкус на млеко Облечете се со малку мед,јаворов сируп,чоколадо или шеќер во прав за да додадете повеќе вкусови. Уникатно вкусна текстура на вафли Потребен е вафли. Производ од Тајван Ефикасна и стабилна испорака Примерокот е понуден. Достапно е прилагодување.
Карактеристики: Нема потреба од топлина.Само додадете ладно млеко или вода. Направете го само со миксер. Уживајте во нежно и малку џвакачко мочи додека пиете Искусете различни вкусови со додавање на различни пијалоци Брзо поделете го и намачкајте го мочи во пијалок Има некои прилагодени вкусови кои ни се нудат како јагода,тарос,меча и манго за да си го направите пијалокот повеќе.
Карактеристики: Нема потреба од месење со топлина и пареа. Лесно и брзо се прави-само истурете и промешајте. Пријатно меко и џвакачко со растеглив допир. Сè уште е истиот вкус откако ќе се замрзне. Погодна е машина за автоматско обложување. Темно кафеав шеќер е со богат вкус. Производ од Тајван Ефикасна и стабилна испорака Примерокот е понуден. Достапно е прилагодување.